Annonsera/Kontakta oss

Upplaga
15 050 exemplar.

Tillsammans med Skurup, Sjöbo och Tomelilla/Simrishamn 48 750 exemplar.

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/



Kontaktupplysningar
Säljledare
Mattias Jeppsson
010-206 46 22
mattias.jeppsson@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Peter Hansen
010-206 46 28
peter.hansen@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Marcus Hansson
010-206 46 23
marcus.hansson@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Pauline Persson
010-206 46 29
pauline.persson@lokaltidningen.se


Lokalredaktör
Ystad och Skurup
Julia Pileby
010-206 47 50
julia.pileby@lokaltidningen.se


Lokalredaktör
Österlen och Sjöbo
Tommy Stambolovski
010-206 47 16
tommy.stambolovski@lokaltidningen.se

Reporter
Sjöbo
Louise Sillén Herzegh
010-206 47 24
louise.s.herzegh@lokaltidningen.se


Grafisk formgivare
Björn Grahn
010-206 47 84
bjorn.grahn@lokaltidningen.se


Ekonomiavdelning
Lokaltidningen för fakturafrågor m.m.
Telefon: 010-206 47 60
Fax: 010-510 52 40
ekonomi@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Lokaltidningen Ystad
Hantverkaregatan 18
232 34 Arlöv

Telefon: 010-206 45 27



Prislista
Startsidan just nu